Na co zwracać uwagę wynajmując salę na komunię?


Lipiec 12, 2021

Komunia Święta to wyjątkowy czas dla dziecka, ale także dla całej rodziny. Dlatego warto zadbać o jak najlepszą organizację tak ważnej uroczystości, aby w przyszłości każdy z uczestników wspominał ją z uśmiechem na ustach! Jeśli myślisz o wynajęciu sali, to powinieneś poznać najważniejsze kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego lokalu – to od niego w dużej mierze zależy przebieg całej imprezy rodzinnej i w konsekwencji jej powodzenie.

 

Na początek lokalizacja i wystrój sali

Często zdarza się, że nie wszyscy zaproszeni goście dysponują własnym środkiem transportu, w związku z tym powinieneś wybrać lokal, do którego dojazd będzie możliwy komunikacją miejską. Z drugiej strony sala komunijna nie powinna znajdować się w ścisłym centrum miasta przy ruchliwej ulicy, lecz najlepiej na obrzeżach, w spokojnej okolicy z elementami zieleni. W tym miejscu warto zaznaczyć, że najlepszym rozwiązaniem jest wybór restauracji wraz z przestronnym ogrodem, gdzie goście będą mogli się zrelaksować na świeżym powietrzu, a dzieci będą miały idealną przestrzeń do zabaw. Dodatkowo atrakcyjna sceneria ogrodowa wśród kwitnących kwiatów daje możliwość zrealizowania ciekawej sesji fotograficznej.

Kolejnym aspektem jest wnętrze sali, które powinno być przestronne i dopasowane do ilości zaproszonych osób, aby wszyscy mogli swobodnie przemieszczać się po lokalu, bez konieczności przeciskania się pomiędzy stołami – jest to bardzo niekomfortowe i może przyczynić się do niebezpiecznych sytuacji. W kwestii wystroju istotna jest możliwość dopasowania elementów dekoracyjnych m.in.: kwiatów, zastawy stołowej, tekstyliów, oświetlenia i innych dodatków, ponieważ estetyczny i jak najbardziej spersonalizowany wygląd sprawi, że mimo zupełnie obcej przestrzeni będzie ona przytulna niczym domowe zacisze. Pamiętaj także, żeby sala na komunię była klimatyzowana – w maju dni mogą być naprawdę upalne.

 

Zadbaj o potrzeby gości, szczególnie tych najmłodszych!

Na każdym przyjęciu obowiązkowy jest catering uwzględniający wszelkie potrzeby żywieniowe gości. W tym celu menu powinno być elastyczne i zróżnicowane – zawierające obiady domowe, zdrowe posiłki dla dzieci, dania wegetariańskie, czy potrawy przyrządzone indywidualnie dla osób uczulonych na konkretne składniki spożywcze.  Również na stole nie powinno zabraknąć słodkich i słonych przekąsek czy deserów. Oczywiście wszystkie posiłki muszą być smaczne i stworzone z dużą starannością o jakość, ale także o estetyczny wygląd.

Organizując komunię, powinieneś zwrócić uwagę czy dany lokal posiada przestrzeń dostosowaną do najmłodszych w postaci placów zabaw lub bawialni z grami i zabawkami – dzieci bardzo szybko się nudzą, więc jeśli nie mają wystarczająco absorbującego zajęcia i przestrzeni dostosowanej do zabaw, zaczyna się istny koszmar każdego rodzica. Najlepiej jak wynajmowany ośrodek w swojej ofercie posiada kompleksową organizację imprez okolicznościowych, która obejmuje przygotowanie zabaw integracyjnych lub innych atrakcji dla dzieci, w których też dorośli znajdą coś dla siebie i będą mogli brać czynny udział w zabawie, spędzając ze swoimi pociechami niezapomniane chwile. Pamiętaj, że nie tylko dzieci ulegają znudzeniu, więc zadbaj o gry, które zainteresują dorosłych gości np. tzw. piłkarzyki czy bilard – dzięki takim rozrywkom impreza rodzinna nabierze tempa i zintegruje wszystkich uczestników.